facebookinstagramblogtwitterRSS

Direktori Pegawai

Talian Utama
Kaunter Khidmat Pelanggan : 05 5018 400
Faksimili : 05 5018 522

Untuk alamat E-Mel Pegawai, tambahkan @esyariah.gov.my dibelakang.

Untuk membuat carian nama pegawai atau jawatan pada paparan ini, tekan papan kekunci CTRL+ F dan taip diruangan Carian (Find).

PEJABAT KETUA HAKIM SYARIE
Nama Jawatan No Telefon E-Mel Cawangan
Y.A.A Dato' Hj Asa'ari Bin Haji Mohd Yazid Ketua Hakim Syarie / Ketua Jabatan Kehakiman Syariah Perak (LS54) 05 5018 402

asaari Ibu Pejabat
Tuan Muhammad Fauzi b. Uzir Abd. Wahab Pegawai Penyelidik 05 5018 404 m_fauzi Ibu Pejabat
Kosong Pembantu Tadbir Kesetiausahaan 05 5018 402   Ibu Pejabat

MAHKAMAH TINGGI SYARIAH
Nama Jawatan No Telefon E-Mel Cawangan
Y.A Tuan Haji Mohammad Taifor Bin Ahmad Rusdi Hakim Utama  (LS52) 05 5018 400 taifor Ibu Pejabat
Y.A Tuan Mohd Ghazali bin Zakaria  Hakim (LS48) 05 7771 395  mdghazali Kuala Kangsar
Y.A Tuan Mohammad Esham bin Abdul Samad Hakim (LS48) 05 3716 800 esham Seri Iskandar
Puan Siti Norlaili Binti Syed Ali Pendaftar (LS44) 05 5018 403 siti_norlaili Ibu Pejabat
Puan Zuraidah Binti Idris Pegawai Sulh (LS44) 05 5018 409 zuraidah_idris Ibu Pejabat

MAHKAMAH RENDAH SYARIAH
Nama Jawatan No Telefon E-Mel Cawangan
Tuan Burhanuddin Ismi Bin Adam Hakim   05 5018 400 burhanuddin Ibu Pejabat
Tuan Muhammad Azriq b. Ab Rahim  Hakim   05 5018 400 muhammadazriq Ibu Pejabat
Tuan Mohammad Syamil Bin Azizan  Hakim 05 8066 915  syamil Taiping
Tuan Ahmad Jazman b. Ulul Azmin Hakim 05 7914 876  jazman Kuala Kangsar
Tuan Azman Bin Saad Hakim 05 6884 926  azman_saad Manjung
Tuan Mohd. Khairuddin Nizam Bin Kamaruddin Hakim 05 4032 212  hairuddin Tapah
Tuan Muhamad Faizal b. Abdul Wahab    Hakim 05 3716 800  muhamad_faizal Seri Iskandar
Tuan Mohd Asri Bin Mohamad Ghazali Hakim 05 7171 190  asrighazali Parit Buntar
Tuan Mohd Shamshir Bin Mat Lazim Hakim 05 6884 926  shamshir Teluk Intan

BAHAGIAN KHIDMAT PENGURUSAN
Nama Jawatan No Telefon E-Mel Cawangan
Tuan Haji Ab Rahman Thobroni Bin Mohd Mansor Ketua Pendaftar (LS52) 05 5018 405

thobroni Ibu Pejabat
Puan Norzita Binti Abdullah Penolong Pegawai Tadbir/ Pentadbiran (N32) 05 5018 412

norzita_abdullah Ibu Pejabat
Encik Zakaria bin Abdul Talib Ketua Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi) (N22) 05 5018 462 zakaria_talib  Ibu Pejabat
Puan Hanum @ Hasiah bt Abdul Kadir Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi) (N17) 05 5018 469 hanum Ibu Pejabat
Puan Zakiah bt Md Rejab Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi) (N17) 05 5018 466 zakiahmdrejab Ibu Pejabat
Puan Noor Azita bt Abdul Aziz Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi) (N17) 05 5018 408 noorazita Ibu Pejabat
Encik Abdul Hamid Bin Sawi Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi) (N17) 05 5018 550 abdulhamidsawi  Ibu Pejabat
Puan Rosnah Binti Ahmad Khalid Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi) (N17) 05 5018 553   Ibu Pejabat
Cik Intan Suriana binti Fadzillah        Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi) (KONTRAK) 05 5018 553  intan_suriana  Ibu Pejabat
Puan Nurul Faezah binti Ahmad Radzi Pegawai Khidmat Pelanggan 05 5018 400   Ibu Pejabat
Encik Azizi bin Che Mud Pembantu Operasi (N11) 05 5018 467 azizichemud  Ibu Pejabat
Encik Mohd Rizar bin Idan Pemandu Kenderaan (R3/R6) 05 5018 512    Ibu Pejabat
Encik Mohd Azmi bin Dahalan Pemandu Kenderaan (R3/R6) 05 5018 512    Ibu Pejabat
Encik Jaffar bin Saad Pemandu Kenderaan (R3/R6) 05 5018 512    Ibu Pejabat
Encik Mohd Faizal bin Daud Pemandu Kenderaan (R3/R6) 05 5018 512    Ibu Pejabat
Encik Azman bin Alias Pemandu Kenderaan (R3/R6) 05 5018 512    Ibu Pejabat
BAHAGIAN PEMBANGUNAN
Puan Hajah Rusminah Binti Hussin Penolong Pegawai Tadbir / Pembangunan (N27) 05 5018 414 rusminah Ibu Pejabat
Encik Mohd Adib bin Zulkefli Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi) (N17) 05 5018 551 mohdadib98  Ibu Pejabat
BAHAGIAN KEWANGAN
Encik Raziz Hafizi bin Khalid Penolong Akauntan (W27) 05 5018 418 raziz  Ibu Pejabat
Tuan Syed Sulaiman bin Syed Shuib Ketua Pembantu Tadbir (Kewangan) (W22)   syed_sulaiman  Ibu Pejabat
Puan Rokiah binti Abu Bakar Pembantu Tadbir (Kewangan) (W17)   rokiahabubakar  Ibu Pejabat
BAHAGIAN REKOD
Puan Nur Hafizah Binti Monsor Penolong Pegawai Rekod (LS29) 05 5018 511 nurhafizah Ibu Pejabat
Puan Zuhairiah Binti Abdul Latif Pembantu Rekod (LS19)   zuhairiah  Ibu Pejabat

BAHAGIAN TEKNOLOGI MAKLUMAT DAN KOMUNIKASI
Nama Jawatan No Telefon E-Mel Cawangan
Encik Mahadi Bin Zainal Pegawai Teknologi Maklumat 05 5018 546 mahadizainal Ibu Pejabat
Puan Nurdiana Binti Haji Bakri Penolong Pegawai Teknologi Maklumat 05 5018 430 dianabakri Ibu Pejabat
Puan Rozita Binti Nayan Juruteknik Komputer 05 5018 444 rozita Ibu Pejabat
Encik Qamarul Akhyar Bin Shafie Afandi Juruteknik Komputer 05 5018 519 q_akhyar Ibu Pejabat
Encik Ahmad Kamal Bin Rustam Affendi Pustakawan 05 5018 509 ahmad_kamal Ibu Pejabat

MAHKAMAH SYARIAH IPOH
Nama Jawatan No Telefon E-Mel Cawangan
Puan Norfaizah bt Saad  Pembantu Syariah 05 5018 502 norfaizah  Ibu Pejabat