facebookinstagramblog RSS

Direktori Pegawai

Talian Utama
Kaunter Khidmat Pelanggan : 05 5018 400
Faksimili : 05 5018 522

Untuk alamat E-Mel Pegawai, tambahkan @esyariah.gov.my dibelakang.

Untuk membuat carian nama pegawai atau jawatan pada paparan ini, tekan papan kekunci CTRL+ F dan taip diruangan Carian (Find).

PEJABAT KETUA HAKIM SYARIE
Nama Jawatan No Telefon E-Mel [AT]esyariah.gov.my Cawangan
Y.A.A Dato' Hj Asa'ari Bin Haji Mohd Yazid Ketua Hakim Syarie / Ketua Jabatan Kehakiman Syariah Perak (Jusa C) 05 5018 402

asaari Ibu Pejabat
Tuan Muhammad Fauzi b. Uzir Abd. Wahab Pegawai Penyelidik KHS (LS44) 05 5018 404 m_fauzi Ibu Pejabat
Puan Fauziana Binti Ahmad Setiausaha Pejabat (N32) 05 5018 402 fauziana Ibu Pejabat

MAHKAMAH TINGGI SYARIAH
Nama Jawatan No Telefon E-Mel Cawangan
Y.A Tuan Haji Mohammad Taifor Bin Ahmad Rusdi Hakim Utama  (LS52) 05 5018 400 taifor Ibu Pejabat
Y.A Tuan Mohd Ghazali bin Zakaria  Hakim (LS48) 05 7771 395  mdghazali Kuala Kangsar
Y.A Tuan Mohammad Esham bin Abdul Samad Hakim (LS48) 05 3716 800 esham Ipoh dan Teluk Intan
Y.A Tuan Mohd Asri Bin Mohamad Ghazali Hakim (LS48) 05 3716 800 asrighazali Seri Iskandar
Puan Zuraidah Binti Idris Pendaftar (LS44) 05 5018 409 zuraidah_idris Ibu Pejabat

MAHKAMAH RENDAH SYARIAH
Nama Jawatan No Telefon E-Mel Cawangan
Tuan Burhanuddin Ismi Bin Adam Hakim   05 5018 400 burhanuddin Ipoh
Tuan Lokaman Bin Hamzah Hakim 05 5018 400 lokaman Ipoh
Tuan Muhammad Azriq b. Ab Rahim  Hakim   05 6218 878   muhammadazriq Teluk Intan
Tuan Mohammad Syamil Bin Azizan  Hakim 05 8066 915  syamil Taiping
Tuan Ahmad Jazman b. Ulul Azmin Hakim 05 7914 876  jazman Kuala Kangsar
Tuan Azman Bin Saad Hakim 05 7171 190   azman_saad Parit Buntar
Tuan Mohd. Hairuddin Nizam Bin Kamaruddin Hakim 05 6884 926   hairuddin Manjung
Tuan Muhamad Faizal b. Abdul Wahab    Hakim 05 3716 800  muhamad_faizal Seri Iskandar
Tuan Mohd Shamshir bin Mat Lazim Hakim 05 7914 876 shamshir Gerik
Puan Siti Norlaili Binti Syed Ali Hakim 05 4032 210  siti_norlaili Tapah

PEGAWAI PENYELIDIK DAN PEGAWAI SULH
Nama Jawatan No Telefon E-Mel Cawangan
Tuan Ahmad Azaruddin Bin Bin Yamin Pegawai Penyelidik  05 5018 400 ahmad_azaruddin Seri Iskandar
Puan Hanim Binti Khairani Pegawai Penyelidik  05 5018 400 hanim_khairani MTS
Tuan Amir Sabri Bin Zulkipli Pegawai Penyelidik  05 7914 876  amir_sabri MTS Kuala Kangsar 
Tuan Helmi Bin Abdul Kadir Pegawai Sulh  05 5018 400 helmi MTS
Tuan Mohammad Najib Bin Ab Razak Pegawai Sulh   05 6884 926   mnajib Manjung
Tuan Nor Azam Bin Omar Pegawai Sulh   05 7171 190  azam  Parit Buntar
Tuan Mohd Azlan Bin Mohd Azhar Pegawai Sulh   05 5018 400  mohdazlan Ipoh 

 

BAHAGIAN KHIDMAT PENGURUSAN
Nama Jawatan No Telefon E-Mel Cawangan
Tuan Haji Ab Rahman Thobroni Bin Mohd Mansor Ketua Pendaftar (LS52) 05 5018 405

thobroni Ibu Pejabat
Puan Norzita Binti Abdullah Penolong Pegawai Tadbir/ Pentadbiran (N32) 05 5018 412

norzita_abdullah Ibu Pejabat
Puan Ernie Suriatolazlina binti Umar Ketua Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi) (N22) 05 5018 462 ernie Ibu Pejabat
Puan Hanum @ Hasiah bt Abdul Kadir Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi) (N19) 05 5018 469 hanum Ibu Pejabat
Puan Zakiah bt Md Rejab Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi) (N19) 05 5018 466 zakiahmdrejab Ibu Pejabat
Puan Nur Izzati Binti Zubir Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi) (N19) 05 5018 408 nurizzati Ibu Pejabat
Encik Abdul Hamid Bin Sawi Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi) (N19) 05 5018 550 abdulhamidsawi  Ibu Pejabat
Puan Rosnah Binti Ahmad Khalid Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi) (N19) 05 5018 553 rosnahahmadkhalid Ibu Pejabat
Cik Intan Suriana binti Fadzillah        Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi) (KONTRAK) 05 5018 553  intan_suriana  Ibu Pejabat
Puan Nurul Faezah binti Ahmad Radzi Pegawai Khidmat Pelanggan (N19) 05 5018 400 nurulfaezah Ibu Pejabat
Encik Azizi bin Che Mud Pembantu Operasi (N11) 05 5018 467 azizichemud  Ibu Pejabat
Encik Mohd Rizar bin Idan Pemandu Kenderaan (H11) 05 5018 512  rizar Ibu Pejabat
Encik Mohd Azmi bin Dahalan Pemandu Kenderaan (H11) 05 5018 512  mohdazmi  Ibu Pejabat
Encik Jaffar bin Saad Pemandu Kenderaan (H11) 05 5018 512  jaffar  Ibu Pejabat
Encik Mohd Faizal bin Daud Pemandu Kenderaan (H11) 05 5018 512  faizal_daud  Ibu Pejabat
Encik Suffian Bin Abdullah Pemandu Kenderaan (H11) 05 5018 512  suffianabdullah  Ibu Pejabat
BAHAGIAN PEMBANGUNAN
Encik Kamarul Nazmi bin Mohd Hirmizi  Penolong Pegawai Tadbir / Pembangunan (N29) 05 5018 414 nazmi Ibu Pejabat
Encik Mohd Adib bin Zulkefli Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi) (N19) 05 5018 551 mohdadib98  Ibu Pejabat
BAHAGIAN KEWANGAN
Encik Raziz Hafizi bin Khalid Penolong Akauntan (W29) 05 5018 418 raziz  Ibu Pejabat
Tuan Syed Sulaiman bin Syed Shuib Ketua Pembantu Tadbir (Kewangan) (W22) 05 5018 418 syed_sulaiman  Ibu Pejabat
Puan Rokiah binti Abu Bakar Pembantu Tadbir (Kewangan) (W22-KUP) 05 5018 418 rokiahabubakar  Ibu Pejabat
BAHAGIAN REKOD
Puan Raja Maznah Binti Raja Ibrahim Penolong Pegawai Rekod (LS29) 05 5018 511 rajamaznah Ibu Pejabat
Puan Zuhairiah Binti Abdul Latif Pembantu Rekod (LS19) 05 5018 511  zuhairiah  Ibu Pejabat

BAHAGIAN TEKNOLOGI MAKLUMAT DAN KOMUNIKASI
Nama Jawatan No Telefon E-Mel Cawangan
Encik Mahadi Bin Zainal Pegawai Teknologi Maklumat (F44) 05 5018 546 mahadizainal Ibu Pejabat
Puan Nurdiana Binti Haji Bakri Penolong Pegawai Teknologi Maklumat (F29) 05 5018 430 dianabakri Ibu Pejabat
Puan Rozita Binti Nayan Juruteknik Komputer (FA29) 05 5018 444 rozita Ibu Pejabat
Encik Qamarul Akhyar Bin Shafie Afandi Juruteknik Komputer (FT19) 05 5018 519 q_akhyar Ibu Pejabat
Encik Ahmad Kamal Bin Rustam Affendi Pembantu Perpustakaan S19 05 5018 509 ahmad_kamal Ibu Pejabat

MAHKAMAH TINGGI SYARIAH DAN RAYUAN IPOH 
Nama Jawatan No Telefon E-Mel Cawangan
Puan Norasidahwati Binti Asri Pembantu Syariah (LS26)  05 5018 400 rasidah  Ipoh
Puan Nor Hayati Binti Mat Yusof Pembantu Syariah (LS22)  05 5018 400 hayati   Ipoh
Puan Nadzirah Binti Abdul Razak Pembantu Syariah (LS19 / LS22)  05 5018 400 nadzirah   Ipoh
Puan Nur Elliana Binti Abdul Rahman Pembantu Syariah (LS19)  05 5018 400 elliana   Secara Pentadbiran di Ipoh (Parit Buntar)
Encik Muhd Farhan Bin Abdul Rahim Pembantu Syariah (LS19)  05 5018 400 muhdfarhan   Ipoh
Encik Mohd Faisarizan Bin Hashim Pembantu Syariah (LS19)  05 5018 400 faisarizan   MTS Kuala Kangsar 

MAHKAMAH SYARIAH KUALA KANGSAR
Nama Jawatan No Telefon E-Mel Cawangan
Tuan Haji Mohd Jamil Bin Yahya Penolong Pegawai Syariah (LS32)  05 7914 876   mdjamil  Kuala Kangsar
Encik Mohamad Syafiq Bin Mohamad Salleh Pembantu Syariah (LS19)  05 7914 876   syafiq  Kuala Kangsar
Puan Nor Aishah Binti Abas Pembantu Syariah (LS19)  05 7914 876   nor_aishah  Kuala Kangsar
Puan Azlinda binti Mohamed Tahir Pembantu Tadbir (Kewangan) (W19)  05 7914 876  azlinda  Kuala Kangsar
Puan Nor Azawati binti Anuar @Annoa Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi) (N19)  05 7914 876  norazawati  Kuala Kangsar

MAHKAMAH SYARIAH TAIPING
Nama Jawatan No Telefon E-Mel Cawangan
Tuan Haji Mohamad Idilfitri Bin Redzuan Penolong Pegawai Syariah (LS32)  05 8066 915   idilfitri  Taiping
Encik Sulaiman bin Razali        Pembantu Syariah (LS19)  05 8066 915   sulaiman  Taiping
Encik Ishak Bin Nooh Pembantu Syariah (LS19)  05 8066 915   ishaknooh  Taiping
Encik Mustafa bin Ariffin Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi) (N19)  05 8066 915  mustafa_ariffin  Taiping
Puan Suriani binti Aajid Pembantu Tadbir (Kewangan) (W19)  05 8066 915   suriani_aajid  Taiping

MAHKAMAH SYARIAH TAPAH
Nama Jawatan No Telefon E-Mel Cawangan
Puan Nabilah Huda Binti Mustakim Penolong Pegawai Syariah (LS29)  05 4032 210  n_huda  Tapah
Encik Abdul Hadi Bin Zainal Abidin Pembantu Syariah (LS19)  05 4032 210  abdul_hadi  Tapah
Encik Abdul Muhsin Bin Mohamad Hasan Pembantu Syariah (LS19)  05 4032 210  muhsin  Tapah
Puan Azan Suhana Binti Kholidi Pembantu Syariah (LS19)  05 4032 210  azan  Tapah
Puan Haizatul binti Rijat @ Hijaz Penolong Akauntan (W29)  05 4032 210  haizatul  Tapah
Puan Izwani Salfinaz binti Azman  Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi) (N19)  05 4032 210  izwani  Tapah

MAHKAMAH SYARIAH GERIK
Nama Jawatan No Telefon E-Mel Cawangan
Tuan Haji Mohd Hanafiah Bin Idris Penolong Pegawai Syariah (LS29)  05 7914 876  hanafiah  Gerik
Puan Norhafizatulhuda Binti Hamzah Pembantu Syariah (LS19)  05 7914 876  norhafizatulhuda  Gerik
Encik Mohd Jalaluddin bin Salleh Pembantu Syariah (LS19)  05 7914 876  jalaluddin  Secara pentadbiran di MRS Ipoh
Encik Abd Karim bin Ismail Pembantu Tadbir (Kewangan)(W19)  05 7914 876  abdkarim  Gerik
Puan Nor Hafiza binti Abdullah Lip Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi)(N19)  05 7914 876  hafiza  Gerik

MAHKAMAH SYARIAH TELUK INTAN
Nama Jawatan No Telefon E-Mel Cawangan
Encik Mohd Asri Bin Mohd Salleh Penolong Pegawai Syariah (LS29)   05 6218878   asrisaleh  Teluk Intan
Encik Azwan Bin Abdul Raof Pembantu Syariah (LS19)   05 6218878  azwan  Teluk Intan
Puan Norszura Binti Mohd Khalid Pembantu Syariah (LS19)   05 6218878  azura  Teluk Intan
Puan Adillah binti Mat Wahid @ Mokhtar  Pembantu Tadbir (Kewangan) (KUP W22)  05 6218878  adillah  Teluk Intan
Puan Salwa binti Dahalan        Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi) (N19)  05 6218878  salwa_dahalan  Teluk Intan

MAHKAMAH SYARIAH MANJUNG
Nama Jawatan No Telefon E-Mel Cawangan
Encik Abdul Fitri Bin Salleh Penolong Pegawai Syariah (LS38)  05 6884926    fitri  Manjung
Puan Faridah Binti Ismdee Pembantu Syariah (LS22)  05 6884926    ida  Manjung
Encik Safwan Nurhafiz Bin Azahar Pembantu Syariah (LS19)  05 6884926    safwan  Manjung
Encik Abdul Muhsin bin Mohamad Hasan Pembantu Syariah (LS19)  05 6884926    muhsin  Manjung
Puan Junaidaa binti Janardin  Pembantu Tadbir (Kewangan)(W19)  05 6884926    junaidaa  Manjung
Puan Robitah binti Abu Hanipah  Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi) (N19)  05 6884926    robitah  Manjung

MAHKAMAH SYARIAH PARIT BUNTAR
Nama Jawatan No Telefon E-Mel Cawangan
Encik Mohd Akhmal Hijaz Bin Abd. Azizis Penolong Pegawai Syariah (LS29)  05 7171190    hijaz  Parit Buntar
Puan Malawati Binti Zailani Pembantu Syariah (LS19)  05 7171190   malawati  Parit Buntar
Puan Fairuz binti Hamzah Pembantu Tadbir (Kewangan) (W19)  05 7171190   fairuz_hamzah  Parit Buntar
Puan Siti Jameah binti Ibrahim Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi) (N19)  05 7171190   siti_jameah  Parit Buntar

MAHKAMAH SYARIAH SERI ISKANDAR
Nama Jawatan No Telefon E-Mel Cawangan
Tuan Haji Abdul Halim Bin Mahayuddin Penolong Pegawai Syariah (LS32)  05 3716800    halimmahayuddin   Seri Iskandar
Encik Mohd Hidayatul Kamal Bin Mhd. Supian Pembantu Syariah (LS19)  05 3716800  hidayatul   Seri Iskandar
Encik Mohd Torib Bin Abd. Wahab Pembantu Syariah (LS19)  05 3716800  torib   Seri Iskandar
Puan Sharifatuz Adhiyah binti Mohd Tahir Pembantu Tadbir (Kewangan) (W19)  05 3716800  sharifatuz  Seri Iskandar
Puan Nurul Ain Affidah binti Abdul Jalin Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi)(N19)  05 3716800  affidah  Seri Iskandar

 

Tarikh Akhir Pewartaan : Julai 2018 
Sumber: BKP, JKSPk